Strona: Akademickie Radio i Telewizja Centrum / Informator Politechniki Rzeszowskiej

Akademickie Radio i Telewizja Centrum

Początki rozgłośni akademickiej sięgają 1970 r., kiedy powstało Studenckie Radio Rzeszów Centrum. W 1994 r. rozpoczęto emisję programu radiowego pod nazwą Akademickie Radio Centrum. Rozgłośnia stała się pierwszą niezależną lokalną stacją radiową w południowo-wschodniej Polsce. Program był adresowany nie tylko do społeczności akademickiej, lecz także do mieszkańców Rzeszowa i okolic. Słuchacze oprócz wiadomości lokalnych otrzymują serwis informacyjny z kraju i ze świata. Radio oferuje programy autorskie o tematyce edukacyjnej, kulturalnej, akademickiej czy sportowej. Od 1996 r. radio nadaje na 89,00 MHz oraz w Internecie na radiocentrum.pl i radiocentrum.pl/player/radio.html. W 2004 r. powstała grupa multimedialna Polskie Rozgłośnie Akademickie, zrzeszająca koncesjonowane stacje radiowe o charakterze akademickim. Najlepsze materiały dziennikarskie mają szansę dotrzeć do blisko 7 mln słuchaczy, w tym do ponad 1,1 mln studentów. W 2004 r. do ARC została włączona Akademicka Telewizja Centrum, która produkuje i publikuje materiały telewizyjne. ARC prowadzi bezpośrednie transmisje sportowe (piłka nożna, siatkówka), przygotowuje też wiele relacji z imprez uczelnianych, plenerowych, klubowych czy koncertów. Praca w ARiTC to nie tylko możliwość odbycia praktyki dydaktycznej, zawodowej i stażu, lecz także zdobycia drugiego zawodu i cennego doświadczenia.

Audycji możesz słuchać na playerze Radia Centrum.